با امضای تفاهم نامه

همکاریهای استانی با جهاددانشگاهی واحد استان البرز گسترش می یابد

۱۶ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۵:۳۲ کد : ۴۸۵۱۱ پژوهش و فناوری
تعداد بازدید:۴۵
به منظورتوسعه همکاریهای مشترک و با هدف استفاده مطلوب از ظرفیت‌ها و توانایی‌های علمی، پژوهشی و آموزشی، جهاددانشگاهی استان البرز و مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند.
همکاریهای استانی با جهاددانشگاهی واحد استان البرز  گسترش می یابد

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران وابسته به جهاد دانشگاهی در جلسه ای که به منظور امضای تفاهم نامه در محل مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران تشکیل شد، دکتر رضا آذربایجانی ضمن ابراز خرسندی از گسترش تعاملات و همکاریهای مشترک بویژه در سطح استان البرز گفت: هر دو مجموعه در استانی واقع شده اند که ظرفیتهای زیادی برای همکاری بویژه در سطح آموزش وجو دارد. بنابراین با استفاده از امکانات و توانمندیهایی موجود برای ایجاد هم افزایی، می توان گامهای خوبی را برای آموزش سطوح مختلف و صنایع برداشت.

وی افزود: در این مرکز موضوعات و تخصصهای متعددی وجود دارد، لذا باید موارد مشترک و نیازمندیهایی که برای ارایه آموزش لازم است بررسی شود. یکی از برنامه ها بررسی ظرفیتهای دانش بنیان در سطح استان و برگزاری نشستهای تخصصی برای اصناف مختلف است. همچنین باید موضوعاتی برای آموزش انتخاب شود که باعث ایجاد شغل بویژه مشاغل خانگی شود.

در ادامه احمد رضا فیروزی، رییس جهاد دانشگاهی استان البرز ضمن اعلام آمادگی برای همکاریهای آموزشی و علمی،  بیان کرد: با توجه به این که مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران به صورت تخصصی در حوزه زیست فناوری فعالیت می نماید و تجربه خوبی هم در این زمینه دارد نیاز است از ظرفیت این مرکز برای توانمند سازی استان البرز استفاده شود.

گفتنی است: پس از جلسه رییس جهاددانشگاهی واحد استان البرز و هیات همراه با حضور دربخشهای مختلف، از نزدیک امکانات و توانمندیهای مرکز را مورد بازدید قرار دادند.

کلید واژه ها: مرکز مرکز ملی مرکز ملی ذخایر مرکز ملی ذخایر ژنتیکی استان استان البرز البرز آموزش بویژه ملی


نظر شما :